Produktoplysninger
HOKA ONE ONE Torrent 2 er en let trail løbesko med aggressiv trækkraft. Det velpolstrede, men alligevel smidige design af Torrent 2 giver dig den beskyttelse, du har brug for, for at krydse en lang række terræn i høj hastighed.
HOKA ONE ONE Torrent blev hurtigt en fanfavorit takket være sin alsidige dæmpning og aggressive trækkraft. Med den nye Torrent 2 ønskede HOKA at bevare den samme følelse, som kunderne elskede, mens de forbedrede skoen. Torrent 2 opretholder den samme mellemsål med dobbelt tæthed, der giver en blødere landing i hælen med en mere lydhør tå-off, men ydersålens slidbane er blevet ændret for bedre trækkraft på stejle nedkørsler. I mellemtiden blev den nye meshoverdel redesignet for at give mere holdbarhed og en sikker pasform med bevarelse af komfort og høj åndbarhed. Som en ekstra bonus bruger den øverste genbrugsgarn fra affaldsplast efter forbrug for at forbedre bæredygtigheden.
Hvis du vil have en alsidig trail løbesko, der giver tilstrækkelig komfort til lange afstande uden en super høj stakhøjde, kan HOKA ONE ONE Torrent 2 være lige noget for dig. Denne skons afbalancerede dæmpning holder dine fødder og ben friske på lange løberuter, og det responsive skum og den aggressive trækkraft får dig til at føle dig kvikk på selv det mest tekniske terræn. Hvor nogle løbere måske foretrækker maksimalt dæmpende sko som Speedgoat til ultramarathon-afstande, vil de, der leder efter en mere lydhør og forbundet til jordfølelsen, elske Torrent.
Vægt: 8,0 oz / 227 g (størrelse 8)
Stakhøjde: 26 mm (hæl), 21 mm (forfod)